The Lycée Français Charles de Gaulle Universitemiz Ziyareti

Türk Hava Kurumu Üniversitesi

25 Şubat 2018

2016-2017 eğitim öğretim yılında, STEM eğitimleri konusunda danışmanlık hizmeti verdiğimiz okul, aldıkları hizmetten memnun kaldıkları için, bu yılda birlikte neler yapabiliriz belirlemek amacı ile içinde bulunduğumuz senede üniversitemizi daha yakından tanımak ve havacılık-uzay konularının geleceğin en önemli alanlarından birisi olması nedeni ile eğitim olanaklarımızı yerinde görmek için kampüsümüzü ziyaret etmişlerdir.

Bu ziyaret sonrasında Erasmus kapamasında lisans öğrencilerimizin değişimi için Fransa’da bulunan üniversiteler ile işbirliği sağlanmasının önemini vurgulamışlar ve bu amaçla “Campus France” ile temasımızı sağlamışlardır.

Aynı zamanda MakerSPACE atölyelerini de ziyaret ettiler ve bu ziyaret sırasında İncek yerleşkesindeki okullarında bu atölyelerin benzerinin kurulması için üniversitemizin danışmanlık yapmasını talep etmişlerdir.

AEFE kapsamında tüm dünyadaki okullar içinde ilk olacak bu talebin yön vericisi olarak üniversitemizin yurt dışında isminin duyurulması için çok önem arz etmektedir.