Nesibe Aydın Koleji MakerSpace Atölyeleri Tanıtımı

Yer: Gölbaşı-Ankara

Tarih: 11 Mayıs 2018

Ankara içi ve dışı tüm üniversitelerin Nesibe Aydın Koleji Gölbaşı Kampüsünde yaptığı tanıtım gününde, üniversitemiz bir ilki gerçekleştirmiş ve öğrencilerimizin yapmış olduğu robotların da anılan gün ve yerde sergilenmesi sağlanmıştır. Bu sayede üniversitede yapılan projelerin kapasitesi hakkında farkındalık sağlanmış ve adı geçen okul tarafından daha kapsamlı bir sunum yapılması istenmiştir.

Bu bağlamda, MakerSPACE atölyelerinin, eğitimlerinin ve projelerinin tanıtımı toplantısı gerçekleştirilmiş ve akabinde Nesibe Aydın Koleji Mekatronik Eğitimleri için 2018-2019 eğitim öğretim yılında üniversitemiz ile işbirliği yapmak istediğini belirtmiştir.

Protokol imzalama aşamasına gelmesi halinde, Amerika ve Kanada’da örnekleri bulunan üniversite ortaöğrenim işbirliği, üniversitemizin liderliğinde Ankara ilinde ilk defa gerçekleştirilmiş olacaktır.

Bu toplantı sonrasında işbirliğinin sadece tek bir kolej ile sınırlı kalmaması gerektiğine karar verdik. Bu sayede, üniversitemizin yılın belirli dönemlerinde bir hafta süre ile yaptığı tanıtımların tüm yıla yayılmasına imkan sağlamak mümkün olacaktır. Bu fikirle yola çıkarak, Haziran ayının ilk haftasında, Eryaman Koleji, Sınav Koleji ve Meltem Ayhan Koleji ziyaretlerimizi gerçekleştirdik.