1. Meet Up Etkinliği: Bilim ve Teknoloji Şenliği

10-11 Mart 2018

450 öğrenci (çırak) - 50 öğrenci (usta) / Toplam 500 kişi

Metromall AVM


Kapsam

İki gün boyunca Eryaman'da bulunan Metromall AVM içerisinde Robotik, Elektrik Elektronik, Programlama ve Model Uçak konularında MakerSPACE atölyeleri kurulmuştur. Bu atölyelerde üniversitemizin çeşitli bölümlerinde öğrenim gören 50 öğrencimizin gönüllü olarak görev almış, ortaokul ve ilkokul seviyesinde ki yaklaşık 10 farklı okuldan gelen öğrencilere iki saat süre ile atölyelerde usta-çırak eğitimleri vermişlerdir. İki gün boyunca toplamda 8 oturum gerçekleştirilmiş ve katılan 450 öğrenciye Çıraklık Eğitimine katıldıkları atölyeler için “Katılım Belgesi” verilmiştir.

Araştırma Merkezi olarak üniversitemizde bir ilki daha gerçekleştirip, gönüllü öğrencilerin farklı Öğrenci Topluluklarından olması sağlanmış ve böylelikle öğrenci toplulukları birlikte çalışabiliklik modeli ilk defa deneme şansı oluşmuştur.

Gelecek tasarımcılarının yetiştirilmesinde Ortaokul ve ilkokul seviyesindeki öğrenciler için Maker Atölyelerinin önemi, Metromall AVM de düzenlenen THK Üniversitesi etkinliği ile Ankara ilinde ilk defa anlaşılmış oldu.

Bunun en güzel örneği, daha sonrasında Ankara üniversitesi benzer etkinliği Armada AVM ile gerçekleştirmiş ve benzer atölyeler Panora AVM'de Ali Kuşcu Gözlem Evi tarafından kurulmuştur.